Pesterzsébet
    Pesterzsébet
Pesterzsébet   - Oktatás
 
Kérem válasszon az alábbi alkategóriák közül:
egyéb óvodák tanintézmények
felnőtt képzés
 
  tanintézmények
 
 Esély Kövessi Erzsébet Szakképző Iskola
Város: 1201. Budapest
Utca: Pöltenberg u. 10-12. 1937
Telefon: 06 1 283-0951
Fax: 06 1 283-0951
Mobil:
Weblap: www.esely-szakkepzo.hu
E-mail:
Tevékenységi körök:
        *  Alapítványok, egyesületek - alapítványok
        *  Oktatás - felnőtt képzés
        *  Oktatás - tanintézmények
Bemutatkozás:

Az ESÉLY Kövessi Erzsébet Szakképző Iskola nyitott, a változó társadalom igényeire válaszokat kereső és adó, a felnőttek és a fiatalok együttműködésén alapuló nappali rendszerben működő, szakmunkás bizonyítványt és érettségit adó, alapítványi fenntartású szakképző iskola.

Célja az iskolarendszerű szakképzésen, és az iskolarendszeren kívüli felnőttképzésen keresztül az elsősorban hátrányos helyzetű társadalmi csoportok elsődleges munkaerőpiacra történő segítése, az etnikai alapú megkülönböztetés megelőzése, illetve leküzdése, a munkaerőpiacon tapasztalható megkülönböztetés visszaszorítása.

Együttműködési kapcsolatait a mindenkori felhasználók igényei alakítják, amelyeknek érdekében a Szakképző Iskola készen áll a kapcsolatok kialakítására, működtetésére, és arra, hogy alapelveinek hangsúlyozásával hatást gyakoroljon a helyi és szélesebb társadalomra és intézményeire.

Ennek megfelelően k épzési kínálata folyamatosan változik a regionális munkaerőpiac, illetve a partnerek (szülők, tanulók) igényeinek változásával.

Intézményünkben kézműves és szolgáltató szakmák oktatása folyik, nappali iskolarendszerű, és iskolarendszeren kívüli felnőttképzés keretében OKJ besorolás szerinti képzés szerint. A népi kismesterségek oktatása mellett a szolgáltató szakmák közül is választhatnak a 10. évfolyamot elvégzett tanulók. A szakmai képzés az Oktatási Minisztérium megbízása alapján a Nemzeti Szakképzési Intézetben, és más országos szervek által kidogozott tantárgyi programok alapján folyik.

Célunk, hogy minden szakterületen a lehetőségekhez képest a legfelkészültebb, megalapozott szakmai ismeretekkel rendelkező fiatalokat bocsássunk ki az iskolából.

Szakképző Iskolánk a Szakképzési törvény iránymutatásai szerint a tanköteles kor után az OKJ szerint meghatározott képzési időben, szakvizsgára készít fel az alábbi szakmákban:

  • Élelmiszer és vegyi árukereskedő
  • Faműves
  • Fazekas
  • Gyermek- és ifjúsági felügyelő II.
  • Kosárfonó és fonottbútor-készítő
  • Környezet- és természetvédelmi laboráns
  • Nőiruha-készítő
  • Pedagógiai asszisztens
  • Szakács
  • Szíjgyártó-nyerges
  • Szőnyegszövő
  • Tűzzománcozott dísztárgykészítő I.
  • Tűzzománcozott dísztárgykészítő II.
  • Vendéglátó eladó
  • Virágkötő

Filozófiánk, képzési rendszerünk és az ebből adódó fejlesztéseink:

Az Esély Szakképző Iskola működésének középpontjában a fiatal áll. Különböző életkorú és felkészültségű, valamint eltérő iskolai végzettséggel és szocializációs fokkal rendelkező tanulók képzését látjuk el. A korábban nem kiemelkedő előmenetelű, de ügyes kezű, jó rajzkészségű, valamint az iskolánkban oktatott valamilyen szakma iránt érdeklődő gyerekek képzését is felvállaljuk.

- Kompetencia alapú tanmenetű Előkészítő évfolyamot és tantárgyi szervezésű Felzárkóztató évfolyamot működtetünk azon diákok számára, akik 16 életévüket betöltötték, és az általános iskolai felső tagozatos képzés valamely évfolyamát még nem fejezték be.

- A 9. és 10. évfolyamunkra felvételi elbeszélgetés útján kerülhetnek be olyan diákok, akik motiváltak valamely szakmánk iránt.

- Tanév közben azonban felvesszük azokat a fiatalokat is, akik valamelyik középiskolában, szakmunkásképzőben sikertelennek érezték magukat, nem találták meg a helyüket, és úgy gondolják, hogy a nálunk oktatott szakmák valamelyike jobb érvényesülési lehetőséget kínál. Számukra befogadó csoportot működtetünk, majd személyiségi állapotuknak megfelelő időben kerülnek osztályközösségbe.

- Személyi és tárgyi feltételeiben előkészítettük a lemorzsolódó 9. osztályosok felzárkóztató évfolyamát: a 16. életévüket betöltött, 8. osztályt végzett fiatalok részére 10 hónapos iskolarendszerű, kompetenciaalapú előkészítő képzést adunk, melynek elvégzése után a szakmai évfolyamokra iratkozhatnak be.

- Érettségire felkészítőévfolyamot vezettünk be a 10. szakiskolai osztályt végzettek számára.

- A tanulási nehézségekkel és beilleszkedési gondokkal küzdő pályakezdő fiatalok számára az esélyjavító képzést iskolarendszerű felzárkóztató képzésben, illetve iskolarendszeren kívüli felnőttképzési formában kínáljuk. Ezáltal számukra is lehetővé válik az alapműveltségi vizsga megszerzése, és/vagy a 11-12. évfolyamon folytatott közismereti képzés és érettségi, vagy a szakmai képzés.

- Az érettségizett vagy más középiskolában végzett pályakezdő fiatalok számára szakma megszerzésre irányuló szakképzést, illetve a már szakmával rendelkezőknek munka-erőpiaci képzéseket szervezünk.

  Felvállaljuk a bázisiskolával járó feladatokat mind a felzárkóztató oktatás bázis-iskolájaként, mind az „altruista”, a bármilyen szempontból (nemzetisége, szociológiailag szegény besorolása, fogyatékosság miatt) hátrányos helyzetű fiatalokat integráltan nevelő bázisiskolaként.

Alapellátásként adjuk a pályaorientációs foglalkozásokat, a felzárkóztatás, a tehetséggondozás, az ifjúságvédelemmel összefüggő szolgáltatásokat, az életvezetési problémák megoldásában nyújtott mentálhigiénés segítséget.

Kiemelt figyelmet fordítunk a roma kisebbség tartós foglalkoztatásának eléréséhez szükséges tanulmányi-nevelési feltételek biztosítására, integrált nevelésére.

Fontosnak tartjuk az „eltérő nevelési igényű” kategóriához sorolt tanulók integrált nevelését, kortársaik közötti fejlesztését, valamint az érzékszervi, mentális és testi fogyatékosok, krónikus betegek felzárkóztatását, oktatását – ha egyébként felkelthető a motivációjuk a tanulásra és az életvezetési problémák megoldására.

Felvállaljuk a deviáns, kallódó, más oktatási intézményből kiesett fiatalok nevelését. Tudjuk és elfogadjuk, hogy a fiatal magánéleti és környezeti problémái, kulturális és gazdasági hátrányai és hiányosságai megjelennek az iskolai pályafutás során, és a tanulási, viselkedési és magatartási hátrányok iskolai kudarcokhoz vezetnek. E kudarcok enyhítésére, a kulcskompetenciák kiművelésével a hátrányok kiegyenlítésére és olyan értékek megmutatására helyezzük a hangsúlyt, melyek elsajátításával a fiatal képessé válhat idővel az önálló életvitelre. Természetesen nem várjuk el és nem akarjuk azt, hogy a fiatal azokat a kulturális és értékeket közvetítő külső jegyeket és belső értékeket adja fel, amiben hisz és amelyek életkorából és kulturális-szubkulturális közegéből adódnak.

A Szakiskolai Fejlesztési Program keretében bázisiskolája vagyunk (az ország 29 kiválasztott intézménye között) a hátrányos helyzetű fiatalok esélynöveléséért indított innovációs programnak, melynek keretében az EUROPASS-ban is használt kompetencia alapú fejlesztési és értékelési rendszert dolgoztuk ki a lemorzsolódó fiatalok nevelése-oktatása érdekében. A Szakiskolai Fejlesztési Program C komponensének keretében olyan innovációs módszertani fejlesztések megalkotására és kipróbálására nyílt módunk, melyek disszeminációjához is felkészültünk. E fejlesztő tevékenységgel együtt jár a különböző alternatív tanulásszervezési tanórai foglalkozások általánossá tétele a nevelőtestület módszertani kultúrájában – célunk, hogy a tanórák 20 %-ában vezessük be a nem-frontális tanítást.

Fényképek:

Városunk
 

ECDL tanfolyamok
Start Oktatási Stúdió Kft. ECDL
Cégtudor
cegtudor.hu
Auchan - a sikermarket!
HyperLink
MAGYAR HÍRLAP
HyperLink
ECHO-FITNESS
HyperLink
HÍD TV
HyperLink
Fényreklám
HyperLink
Digi-Pro Kft.
HyperLink
REHAU ablakok
HyperLink
Leszokni a dohányzásról
HyperLink
Pátria TV
HyperLink
MEDICAL CENTER
HyperLink
Copyright (c) 2007. Cool Soft Kft. Minden jog fenntartva.